19 Oktyabr 2023 02:30
8364
MSK
A- A+

Seçki dairələri üzrə dairə seçki komissiyalarının təşkil edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının qərarı

 

Qərar № 5/13

 

Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının (bundan sonra - Mərkəzi Seçki Komissiyası) 2023-cü il 19 sentyabr tarixli 4/11 nömrəli Qərarı ilə ölkə üzrə seçki dairələrinin yaradılması sxemi və onun qrafik təsviri yenidən təsdiq olunmuş və bununla da seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının təşkil edilməsinə zərurət yaranmışdır.
Belə ki, 1 saylı Şərur-Sədərək, 4 saylı Naxçıvan şəhər, 8 saylı Binəqədi birinci, 9 saylı Binəqədi ikinci, 10 saylı Binəqədi üçüncü, 15 saylı Yasamal birinci, 16 saylı Yasamal ikinci, 17 saylı Yasamal üçüncü, 19 saylı Nərimanov birinci, 20 saylı Nərimanov ikinci, 23 saylı Nəsimi-Səbail, 24 saylı Nizami birinci, 25 saylı Nizami ikinci, 26 saylı Sabunçu birinci, 27 saylı Sabunçu ikinci, 28 saylı Sabunçu üçüncü, 30 saylı Suraxanı birinci, 31 saylı Suraxanı ikinci, 32 saylı Suraxanı üçüncü, 33 saylı Xətai birinci, 34 saylı Xətai ikinci, 84 saylı Füzuli, 108 saylı Ağstafa, 111 saylı Zaqatala-Balakən, 116 saylı Qəbələ, 118 saylı Ağdam şəhər, 119 saylı Ağdam kənd, 120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı, 121 saylı Laçın, 122 saylı Xankəndi, 123 saylı Kəlbəcər, 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd və 125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi dairə seçki komissiyalarına aid hissədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının "Dairə seçki komissiyalarının yenidən təşkil edilməsi barədə"    2021-ci il 19 avqust tarixli 2/6 nömrəli, "Bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə" 2022-ci il 17 mart tarixli 1/5 nömrəli, 2022-ci il 26 iyul tarixli 3/12 nömrəli,     2023-cü il 6 fevral tarixli 1/4 nömrəli, 2023-cü il 12 aprel tarixli 2/6 nömrəli və 2023-cü il 26 may tarixli 3/9 nömrəli qərarları nəzərə alınmaqla həmin seçki dairələri üzrə dairə seçki komissiyaları təşkil edilmiş hesab olunmalı, digər seçki dairələri üzrə dairə seçki komissiyaları isə Azərbaycan Respublikasının Seçki Məcəlləsinə uyğun olaraq təşkil edilməlidir.
Azərbaycan Respublikası Seçki Məcəlləsinin 30.3-cü maddəsinin tələbinə əsasən, hər bir dairə seçki komissiyasının 3 üzvünün namizədliyi deputatları Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisində çoxluq təşkil edən siyasi partiyanı Mərkəzi Seçki Komissiyasında təmsil edən komissiya üzvləri tərəfindən, 3 üzvünün namizədliyi deputatları Milli Məclisdə azlıq təşkil edən siyasi partiyaları Mərkəzi Seçki Komissiyasında təmsil edən komissiya üzvləri tərəfindən, 3 üzvünün namizədliyi isə heç bir siyasi partiyaya mənsub olmayan Milli Məclis deputatlarını Mərkəzi Seçki Komissiyasında təmsil edən komissiya üzvləri tərəfindən təqdim edilir. Heç bir siyasi partiyaya mənsub olmayan deputatları Mərkəzi Seçki Komissiyasında təmsil edən komissiya üzvləri tərəfindən hər bir dairə seçki komissiyasına irəli sürülmüş namizədlərin ikisi maraqlı tərəflərlə - bir namizəd deputatları Milli Məclisdə çoxluq təşkil edən siyasi partiyanı Mərkəzi Seçki Komissiyasında təmsil edən komissiya üzvləri ilə, digər namizəd isə deputatları Milli Məclisdə azlıq təşkil edən siyasi partiyaları Mərkəzi Seçki Komissiyasında təmsil edən komissiya üzvləri ilə razılaşdırılır.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyası yuxarıda qeyd edilənləri əsas götürərək və Seçki Məcəlləsinin 19.4-cü, 19.14-cü, 28.2-ci, 28.4-cü, 30.2-ci və 30.3-cü maddələrinə uyğun olaraq qərara alır:
1. 1 saylı Şərur-Sədərək, 4 saylı Naxçıvan şəhər, 8 saylı Binəqədi birinci, 9 saylı Binəqədi ikinci, 10 saylı Binəqədi üçüncü, 15 saylı Yasamal birinci, 16 saylı Yasamal ikinci, 17 saylı Yasamal üçüncü, 19 saylı Nərimanov birinci, 20 saylı Nərimanov ikinci, 23 saylı Nəsimi-Səbail, 24 saylı Nizami birinci, 25 saylı Nizami ikinci, 26 saylı Sabunçu birinci, 27 saylı Sabunçu ikinci, 28 saylı Sabunçu üçüncü, 30 saylı Suraxanı birinci, 31 saylı Suraxanı ikinci, 32 saylı Suraxanı üçüncü, 33 saylı Xətai birinci, 34 saylı Xətai ikinci, 84 saylı Füzuli, 108 saylı Ağstafa, 111 saylı Zaqatala-Balakən, 116 saylı Qəbələ, 118 saylı Ağdam şəhər, 119 saylı Ağdam kənd, 120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı, 121 saylı Laçın, 122 saylı Xankəndi, 123 saylı Kəlbəcər, 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd və 125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi dairə seçki komissiyalarına aid hissədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının "Dairə seçki komissiyalarının yenidən təşkil edilməsi barədə"    2021-ci il 19 avqust tarixli 2/6 nömrəli, "Bəzi dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişiklik edilməsi barədə" 2022-ci il 17 mart tarixli 1/5 nömrəli, 2022-ci il 26 iyul tarixli 3/12 nömrəli, 2023-cü il 6 fevral tarixli 1/4 nömrəli, 2023-cü il 12 aprel tarixli 2/6 nömrəli və 2023-cü il 26 may tarixli 3/9 nömrəli qərarları nəzərə alınmaqla həmin seçki dairələri üzrə dairə seçki komissiyaları təşkil edilmiş hesab olunsun.
2. Aşağıdakı şəxslər müvafiq seçki dairələri üzrə dairə seçki komissiyalarının üzvü təyin edilsinlər:

2 saylı Şərur - Kəngərli

Anar Kamil oğlu Zamanov
Ceyhun Mübariz oğlu Əliyev
Elçin Vaqif oğlu Məmmədov
Əbülfəz Musa oğlu Əsədov
Hünər Maşallah oğlu Əliyev
İlham Qafar oğlu Vəliyev
Kənan Elman oğlu Qəhrəmanov
Məhərrəm Cəfərqulu oğlu Tağızadə
Salman Əli oğlu Mehdiyev

3 saylı Babək - Şahbuz - Kəngərli
    
Elmar Eldar oğlu Əzimov
Elsevər Salman oğlu İsmayılov
Əbülfəz Arif oğlu Qazıbəyov
Məmmədbağır Məmmədbağır oğlu Sultanov
Nazim Məmməd oğlu Piriyev
Nicad Şaiq oğlu Fətullayev
Pərviz Azad oğlu Hüseynzadə
Taməddin Nurəddin oğlu Hüseynov
Vəfa Vilayət oğlu Rəhimov

5 saylı Babək - Naxçıvan - Culfa

Babək Kamil oğlu Məmmədov
Əzim Əli oğlu Əzimov
Fərəc Mehralı oğlu Cəfərov
Gülsadə Əhməd qızı Əliyeva
Həsən Şəmil oğlu Məmmədov
Ruhin Əfqan oğlu Novruzov
Səriyyə Rəsul qızı Salahova
Vüsal Alim oğlu Nəcəfov
Zahid Gəncalı oğlu Ələkbərov

6 saylı Ordubad - Culfa

Əkbər Məhəmmədəli oğlu Babazadə
Həsən Zabit oğlu Həsənov
Musa Sahib oğlu Ağayev
Orxan Cəmil oğlu Rüstəmov
Sahib Bünyamin oğlu Zeynalov
Sərxan Elşən oğlu Əhmədov
Şaban Həmzə oğlu Qasımov
Vidadi Vaqif oğlu Sadıqov
Zahid Seyfulla oğlu Vəlibəyov

7 saylı Səbail

Anar Fikrət oğlu Əhmədov
Arif Calal oğlu İsmayılov
Cahangir İsmayıl oğlu Məmmədov
Ələkbər İsrafil oğlu Kərimov
Hikmət İsmayıl oğlu İsmayılov
İsrafil Qayvalı oğlu İsmayılov
Mehriban Əli qızı Paşayeva
Səbinə Əli Bala qızı Əsədova
Zaur Xaləddin oğlu Bayramov

11 saylı Binəqədi - Qaradağ

Gövhər Şamil qızı Əliyeva
Gülşən Məmməd qızı Kərimova
Nəbi Hümbət oğlu Xəlilov
Pərviz Camı oğlu Şıxəliyev
Şakir Atduxan oğlu Əsədov
Şövkət Eyvaz qızı Pənahova
Vasif Rasim oğlu Qasımov
Vüqar İslam oğlu Sadıqov
Zamin Farizxan oğlu Cəfərov

12 saylı Xəzər birinci

Elvin Təbiət oğlu Qasımzadə
Heybət Azər oğlu Tapdıqlı
Muxtar Rüstəm oğlu Süleymanov
Mütəllim Səlvər oğlu Balaqardaşov
Nazim Qasım oğlu Rzayev
Nurəddin Emin oğlu Qəmbərov
Oqtay Oruc oğlu Abbasov
Səfa Dursunəli oğlu Dursunəliyev
Zaur Müzəffər oğlu Məmmədzadə

13 saylı Xəzər ikinci

Abdul Abdulkərim oğlu Əliyev
Azər Oqtay oğlu Əliyev
Bəhmən Nizami oğlu Nəsibov
Hüseyn Abbas oğlu Abbasov
Mürvət Qarabağlı oğlu Mirzəyev
Ramin Arif oğlu Adıgözəlov
Rəna Babəli qızı Orucova
Samir Ağabəy oğlu Orucov
Vasif Həsən oğlu Quliyev

14 saylı Xəzər - Pirallahı

Abbas Abdulla oğlu Mövsümov
Fərahim Natiq oğlu Bədəlov
İmran Abbas oğlu Qəmbərov
İntizam Vahib oğlu Qurbanov
İradə Kamil qızı Süleymanova
Nürətdin Sərbib oğlu Ağayev
Saleh Təvəgül oğlu İsmayılov
Şahbaz Fətəli oğlu Zeynalov
Yeganə Hüseyn qızı Zeynalova

18 saylı Nərimanov - Nizami - Binəqədi

Əkbər Mirmahmud oğlu Seyidov
Əmrah Əlirza oğlu Mirzəyev
Hicran Abdulla oğlu Qurbanov
İslam Yusub oğlu Muradov
Məlahət Hüseynalı qızı Əsgərova
Təranə İbad qızı Hacıyeva
Vasif Xeyrulla oğlu Babayev
Vüsal Bəhlul oğlu Qarayev
Yaqub Ələsgər oğlu Şahverdiyev

21 saylı Nəsimi - Binəqədi

Billurə Mahir qızı Alışanova
Çingiz Seydulla oğlu Dadaşov
Fəridə Sovet qızı Mehdiyeva
Leyla Nurəddin qızı Həşimova
Rəfail Hüseyn oğlu Hüseynov
Sahibə Namaz qızı Abbasova
Telman Həsən oğlu Siyabov
Təbəssüm Dağlar qızı Zamanova
Vahid Əziz oğlu Xəlilov

22 saylı Nəsimi - Yasamal

Akif Xıdır oğlu Daşdəmirov
Asəf Abbas oğlu Vəliyev
Aşur Natiq oğlu Bədəlov
Elbrus Uğurlu oğlu Abbasov
Xəlil Hüseynqulu oğlu Xəlilov
Qasım Yaqub oğlu Rzayev
Nigar Əziz Ağa qızı Mövsümova
Ramin Həsrət oğlu Əhmədov
Ramiz Yusif oğlu Əliyev

29 saylı Sabunçu dördüncü

Afiq Nizam oğlu Gəncəliyev
Arzu İlham qızı Məmmədova
Azad Nizami oğlu Kələşov
Gülnarə Kamran qızı Hüseynova
Xədicə Şükür qızı Eminova
İlkin Sübhan oğlu Hacıyev
Rəsmiyyə Əlibala qızı Ələkpərova
Sənan Həmzə oğlu Nəsibov

35 saylı Xətai üçüncü

Arif Şəmşəd oğlu Əhmədov 
Arzu Mehdi oğlu Mehdiyev
Davud Məhəmməd oğlu Qadaşlı
Firduz Fərman oğlu Əhmədov
Mətləb Əlbala oğlu Xankişiyev
Rövşən Hüseyn oğlu Hacıyev
Sevda Vələhməd qızı Novruzova
Təranə İnqilab qızı İsmayılova

36 saylı Xətai - Suraxanı

Aynurə Yaşar qızı Gülüşova
Dilarə Mirzə qızı İsmayılova
Eldar Vladimiroviç Qəmbərov
Fəxrəddin Təmərxan oğlu Bağışov
Fuad Saleh oğlu Nəsirov
Qarat Şahnəzər oğlu Qaratov
Leyla İlham qızı Allahverdizadə
Mütəllim Nadir oğlu Pənahov
Səlcuq Elçin oğlu Elçin

37 saylı Qaradağ

Azər Sərdar oğlu Ələsgərov
Elminə Elman qızı Əsgərova
Məhərrəm Əbdülfərz oğlu Abdullayev
Nəsib Əjdər oğlu Əliyev
Nurlan Əlizaman oğlu Güləliyev
Şahin Vaqif oğlu Quliyev
Vüsal Bakir oğlu Əsədli
Yaqub Hüseyn oğlu Hüseynzadə
Zöhrə Ələmdar qızı Manafova

38 saylı Gəncə birinci

Azər Nazim oğlu Əsgərov
Eldəniz İsmayıl oğlu Namazov
Elxan Fərman oğlu Süleymanov
Fərid Ülfət oğlu Babayev
Gülşən Faxrəddin qızı Qədirova
İbrahim Həsən oğlu Cəfərov
Lətifə Nəbi qızı Abbasəliyeva
Rüxsarə Elçin qızı Kəsəmənli
Telman Qəhrəman oğlu Quliyev

39 saylı Gəncə ikinci

Azad Mustafa oğlu Bayramov
Hikmət Məhəmməd oğlu Muradov
Nəriman Məşdi oğlu Sadıqov
Rauf Bahadur oğlu Qurbanov
Reyhan Ramazan qızı Musayeva
Rəsmiyə Qara qızı İlyasova
Samil Sakit oğlu Bağırov
Təranə Əli qızı Məmmədova
Zakir Nəsib oğlu Hüseynov

40 saylı Gəncə üçüncü

Abbas Məmməd oğlu Abbasov
Ağamirzə Həsən oğlu Quliyev
Aqşin Zərdan oğlu Səmədov
Azər Aydın oğlu Mirzəyev
Elbar Sabir oğlu Əhmədov
Həcər Yaqub qızı Qədimova
Ruziyyə Rafael qızı Vəliyeva
Şahnaz Qədir qızı Əliyeva
Təngiz Səməd oğlu Namazov

41 saylı Gəncə - Samux - Goranboy

Eldar Adil oğlu Səfərov
Elmira Hümmət qızı Əliyeva
Əmrah Eldəniz oğlu Cəfərov
Faiq Ziyətdin oğlu Hüseynov
İlham Rüstəm oğlu Hüseynov
Nizami Sabir oğlu Hacıyev
Rauf Şəki oğlu Cəfərov
Sadiq Qurban oğlu Müseyibov
Yunis Etibar oğlu Sabirov

42 saylı Sumqayıt birinci

Aydın Balakişi oğlu Məlikov
Fəxrəddin Camal oğlu Kazımov
Mirvari Vəliyəddin qızı İsayeva
Rövşən Möhlət oğlu Fərəcov
Ruhiyyə Nadir qızı Şərəfxanova
Ruslan Zülfiyeviç Hacıyev
Taleh Məhəmməd oğlu Həsənov
Tofiq Yaşar oğlu Şamilzadə
Yusif Xəlil oğlu Səfiyarov
43 saylı Sumqayıt ikinci

Anar Bazir oğlu İsayev
Aygün Raqif qızı Zülfüqarlı 
Elmar Ağasadıq oğlu Sadıqlı
Gündüz Çingiz oğlu Adgözəlov
Xəyal Qüdrət oğlu Məlikov
Lamiyə Qurban qızı Həsənova
Pakizə Zakir qızı Nəsibova
Səməd Məmməd oğlu Əhmədov
Ulduz Şirin qızı Qasımova

44 saylı Sumqayıt üçüncü

Arzuman Elyar oğlu Süleymanov
Ələsgər Xəlil oğlu Abdullayev
Faiq Qəzənfər oğlu İsmayılov 
Flora Dilavər qızı Vəliyeva
Gülrux Mətləb qızı Əsədova
Hakim Xaləddin oğlu Ağabalayev
Mədət Veysəl oğlu Mustafayev
Məlahət Əbülfəz qızı İdrisova
Səltənət Cavanşir qızı Əhmədova

45 saylı Sumqayıt dördüncü

Arzu Camal oğlu Musayev
Əhməd Qabil oğlu Quliyev
Xalidə Abdulla qızı Hüseynova
Məhəbbət Məhəmməd oğlu Nağıyev
Məhəbbət Sabir qızı Məmmədova
Paşa Nəsirulla oğlu Nəsirov
Sehri Fərəc oğlu Babayev
Təhminə İlyas qızı Ağakişiyeva
Təvəkgül Məmməd oğlu Məmmədov

46 saylı Sumqayıt beşinci

Arif Zəbi oğlu Qafarov 
Aygün İlyas qızı Qafarova
Elgün Mirzə oğlu Hümbətov
İldırım Xasay oğlu Şirinov
Nizami Qəmqüsar oğlu Abbasov
Novruz Qəribağa oğlu Əhmədov
Rəşadət Kərəm oğlu İsayev
Sərvər Azadəli oğlu Azadəliyev
Yaşar Təvəkkül oğlu Əsgərov

47 saylı Sumqayıt - Abşeron - Qaradağ

Arzu Xasay qızı Şirinova
Eldar Zirəddin oğlu Pənahov
Əhməd İbrahim oğlu Məmmədov
İlqar Əmir oğlu Allahverdiyev
Qalib Aydın oğlu Məmmədov 
Möhübbət Qubad oğlu Məmmədov
Ramil Möhlət oğlu Fərəcli
Taleh Elman oğlu Dilavərli
Vüqar Yusif oğlu Salmanov

48 saylı Abşeron birinci

Dilşad Salman qızı Abbasova
Elburs Hüseyn oğlu Əhmədov
Faiq Orduxan oğlu Orduxanov
İlkin Samir oğlu Əliyev
Məhəmməd Cəfər oğlu Quliyev
Nəsir Hacı oğlu Hacıyev
Nicat Bəhlul oğlu Vəliyev
Şahbəndər Elləz oğlu İsmayılov
Tərlan Elxan oğlu Hacızadə

49 saylı Abşeron ikinci

Fərid Əmirxan oğlu Salayev
Mürsəl Mərdi oğlu Məmmədov
Rafəddin Alyar oğlu Nağdaliyev
Ramazan Bəhman oğlu Mehdiyev
Saleh Mirxas oğlu Salayev
Sərdar Səyyad oğlu Musayev
Tamara Gülağa qızı Orduxanova
Türkan Məzahir qızı Bayramova
Vəfa Adil qızı Kərimova

50 saylı Abşeron üçüncü

Aqşin Rəcəf oğlu Həziquliyev
Çingiz Firsənd oğlu Hünbətov
Fərid Yaqub oğlu Əhmədov
İlyas Misir oğlu Nurlu
Kamran Nəbi oğlu Nuruyev
Mətanət Sultan qızı Abbasova
Rəhman Cümşüd oğlu Mehtiyev
Şahin Oktay oğlu Cəfərov
51 saylı Şirvan

Elçin Mirələkbər oğlu Həsənov
Fuad Malik oğlu Mürsəlov
Hikmət Yavər oğlu Paşayev
İntiqam İnqilab oğlu Abbasov
Məlahət Ağasəf qızı Əliyeva
Mətanət Əhmədağa qızı Səfərova
Oqtay Əhmədağa oğlu İsayev
Taleh Balamirzə oğlu Ağayev
Tarverdi Ərəbxan oğlu Dövlətov

52 saylı Yevlax

Elçin Möysüm oğlu Möysümov
Elşən Əlif oğlu Müseyibzadə
Etibar Göygöz oğlu Məmmədov
Hüseyn Məhyəddin oğlu Rüstəmov
Nadir Kəsir oğlu Qurbanov
Seymur Həsən oğlu Novruzov
Teylor Seyid oğlu Hacıyev
Vüqar Qalib oğlu Cəfərov
Yaşar Murtuz oğlu Abbasov

53 saylı Yevlax - Mingəçevir

Ağamoğlan Hidayət oğlu Həsənov
Aydın İbrahim oğlu Mövlayev
Ceyhun Nofiq oğlu Məhərrəmov
German Bəşir oğlu Müseyibov
Həbib Nəcəf oğlu Abdullayev
Xatirə Hümbət qızı Yusifova
İsrayıl Şakir oğlu Bəkirov
Mirzalı Ataş oğlu Bəşirov
Mustafa Əliş oğlu Məmmədov

54 saylı Mingəçevir

Aytən İlyas qızı Səlimova
Elim Mirzə oğlu Şahmuradov
Əhməd Alı oğlu Allazov
Mübah Hüseyn oğlu Mehdiyev
Oqtay Məhərrəm oğlu Məmmədov
Rəfail Firidun oğlu Cabbarov
Ruhiyyə Adil qızı Hüseynova
Sahib Mərdəli oğlu Həsənov
Zabul Osman oğlu Əmrahov

55 saylı Siyəzən - Quba - Xızı

Ayaz Azad oğlu Muradəliyev
Elvin Eyvaz oğlu Manafov
Əsli Yaylax qızı Dadaşova
Harun Əşrəf oğlu Əlimuradov
Rəşad Ağababa oğlu Nuriyev
Rufulla Elşad oğlu Zalov
Samir Nəriman oğlu Abbasov
Tahirə Adil qızı Əsgərova
Tamerlan Nazim oğlu Qurbanov

56 saylı Şabran - Xaçmaz

Ceyhun Tofik oğlu Əhmədov
Fəxrəddin Hüseynağa oğlu Əzizov
Fuad Safalı oğlu Balabəyov
Kamalə Cəbrayıl qızı Muradəlizadə
Qoşqar İsrafil oğlu Mikayılov
Qönçə Bəxtiyar qızı Əmrullazadə
Lətifə Şərif qızı Camalova
Saleh Nazləddin oğlu Təhməzov
Ülvi Ənvər oğlu Rza

57 saylı Xaçmaz şəhər

Altay Sabir oğlu Hacıəliyev
Bəhram Övsət oğlu Ömərov
Bəhruz İsmayıl oğlu Məmmədov
Fikrət Heybət oğlu Heybətov
Hümmət Dəmir oğlu İşığov
Mətanət Vaqif qızı Duraxanova
Nəcməddin Yusif oğlu Hacıyev
Sabir Qasım oğlu Əmirov
Səyyarə Kazım qızı Abdullayeva


58 saylı Xaçmaz kənd

Ağakişi Çələbi oğlu Bədirov
Anar Soltanməcid oğlu Həsənov
Əhmədxan Valeh oğlu Seyidov
İlham Qurban oğlu Şahvələdov
Müzafəddin Nəcməddin oğlu Rzayev
Nəzər Səməndər oğlu Şahbazov
Orxan Cavanşir oğlu Qasımov
Təranə Abulfərz qızı Mehtiyeva
Zöhrab Qeysəddin oğlu Səfərov

59 saylı Quba

Elşəfa Həsənbala oğlu Məmmədov
Elşən Rafiq oğlu Vəlibəyov
Feyzulla Cəlil oğlu Abdullayev
Gəncəli Hafiz oğlu Gəncəliyev
Mahir Mədət oğlu Həsənov
Mustafa Aslan oğlu Məmmədov
Mübariz Canqulu oğlu Abasov
Rüstəm Nadir oğlu Bayramov
Səfər Ələkbər oğlu Bayramov

60 saylı Quba - Qusar

Anar Zahid oğlu Bayramov
Aynurə Sulfiddin qızı Əliyeva
Kamil Mirnağı oğlu Adıgözəlov
Qüdrət Qüdrət oğlu İsmayılov
Mayis Teymur oğlu Səlimov
Mirzağa Əli oğlu Əliyev
Orxan Əzizulla oğlu Nağıyev
Rahim Sicarəddin oğlu Qarayev
Ruslan Rahim oğlu Ramazanov

61 saylı Qusar

Adil Sabir oğlu Piroğlanov
Cəlil Qeysəddin oğlu İbrahimov
Elmira Qəzənfər qızı Bayramova
Gülnarə Ələmmədovna Məmmədova
Gülnaz Seyidməhəmməd qızı Sultanova
İsabala Mudullah oğlu Xankişiyev
İzrat Tağı oğlu İzratov
Qorxmaz Kamal oğlu Muradov
Ziyadxan Arazxan oğlu Muradxanov

62 saylı Kürdəmir

Abutalıb Turab oğlu Talıbov
Cəmşir Camaləddin oğlu Xəlilov
Əbülfət Məmmədemin oğlu Mikayılov
Əliqulu Abasqulu oğlu Cəfərov
Mehman Rza oğlu Osmanov
Məhəmməd Əlisafa oğlu Xələfov
Şaxalı Kamil oğlu Şixaliyev
Şirvan Mövsüm oğlu Məmmədov
Şükür Fərzalı oğlu Hüseynov

63 saylı Hacıqabul - Kürdəmir

Cavidan Azər oğlu Allahyarov
Emin Əlisafa oğlu Gözəlov
Fariz Sehrab oğlu Ağayev
Feyzulla Zülfiqar oğlu Abdullayev
Hüseyn İbrəhimxəlil oğlu İbrəhimov
Xuraman İman qızı Talıbova
Məhəmməd Ənnağı oğlu Hacıyev
Natiq Niyaz oğlu Hüseynov
Ziya Nizami oğlu İbrahimov

64 saylı Salyan

Aqil Rahib oğlu Baratlı
Bayram Rahil oğlu Rəhimov
Çingiz Hidayət oğlu Mənəfov
Elmir Rahil oğlu Əzizov
Əli Qardaş oğlu Novruzov
Fuad Kərəm oğlu Muradov
Natiq Nurağa oğlu Mənsimov
Nazim Xalid oğlu Əlizadə
Vaqif Əlimirzə oğlu Rzayev

65 saylı Salyan - Biləsuvar - Neftçala

Aydın Abas oğlu Abasbəyli
Xeyrulla Eldar oğlu Quliyev
Qəhrəman Bahadir oğlu Cəbrayılov
Mətanət Əvəz qızı Məmmədova
Nərgiz Yasər qızı Abbasova
Səlamət Musa oğlu Kərimov
Şahin Pilağa oğlu Zərbəliyev
Taleh İsaxan oğlu Kərimov
Təranə Zakir qızı Səfərova

66 saylı Saatlı

Abdulla Əlibala oğlu Nurəliyev
Arif Misir oğlu Əliyev
Dilavər Azadxan oğlu Qəmbərov
Elşən Nizami oğlu Kərimov
Əlzaman Ələsgər oğlu Hüseynov
Qardaşəli Abduləli oğlu İbrahimov
Müzahət Səməndar oğlu Soltanov
Samir Əliyar oğlu Ağayev
Zaur Qüdrət oğlu Əsgərov

67 saylı Sabirabad

Ellada Rəşid qızı Mirzayeva
Fatimə Mənsim qızı Hüseynli
Fəyyaz Səməndər oğlu Əkbərov
Hikmət Qəzənfər oğlu Sultanov
İradə Əbil qızı Abbasəliyeva
Mahir Nəcəf oğlu Tarverdiyev
Məstalı Əlipaşa oğlu Nuriyev
Rauf Alxas oğlu Salayev
Seyidhüseyn Ağaseyid oğlu Hüseynov

68 saylı Sabirabad - Şirvan

Aqil Rəhimdil oğlu Vəliyev
Alim Əlifağa oğlu Hüseynov
Azər Yaşar oğlu Vəliyev
Həmdulla Xeyrulla oğlu Sultanov
İlkin Şükür oğlu İmanov
İnqilab Ağamməd oğlu Qasımov
Mühüddin Cövdət oğlu Veysəlov
Nəriman Mahmud oğlu Hüseynov
Tərlan Əhliman oğlu Yahyayev

69 saylı Biləsuvar

Beytulla Səyədulla oğlu Mirzəyev
Ənvər Möhübbət oğlu Cəbrayılzadə
Ərşad Əliküşad oğlu Əliyev
Əzizağa Fayət oğlu Hətəmov
Maqbet Tərlan oğlu Musayev
Nəhmət Adıgözəl oğlu Nuriyev
Niftulla Abdulla oğlu Əzizov
Vahabəli Məhəmmədəli oğlu Mənsimov
Zaur Ədalət oğlu Ədalətli

70 saylı Neftçala

Aytəkin Zakir qızı Mahmudova
Babək Nizami oğlu Manafov
Ceyhun Həsrət oğlu Fərəcov
Ələkbər Babaxan oğlu Zahidov
Əlizadə Əli oğlu Abasov
Gülər Mircəfər qızı Mirzəyeva
İbad Sahib oğlu Mənəfov
Kənan İsabala oğlu İbrahimov
Ülvi Sənan oğlu Nəhmədzadə

71 saylı Cəlilabad şəhər

Ələddin Bahəddin oğlu Əliyev
Firudin Fazil oğlu Kərimov
Xəlil Əzizağa oğlu Süleymanov
İsa Ulla oğlu Allahverdiyev
Rəşad Namik oğlu Tağıyev
Samir İlyas oğlu Səlimov
Tələt Sənan oğlu Dövlətov
Vasif Əhmədağa oğlu Aliyev
Yusif Əhməd oğlu Hacıqasımov

72 saylı Cəlilabad kənd

Abdulhüseyn Böyükxan oğlu Məmmədov
Adışirin Barat oğlu Kazımov
Asif Məmmədağa oğlu Həsənli
Azad Səfər oğlu Cəfərov
Mehman Hadı oğlu Rzayev
Mehman Haxverdi oğlu Mustafayev
Nadir Turab oğlu Həsənov
Rizvan Rəşid oğlu Şükürlü
Salman Zabitxan oğlu Quliyev

73 saylı Masallı - Cəlilabad

Baba Həsənağa oğlu Həsənov
Cəlal Aftandil oğlu Əliyev
Əflatun Güloğlan oğlu Bədəlov
Əlinaz Əli oğlu Talıbov
Əsmər Lazım qızı Axundova
Gülnar Mirrəhman qızı Əzizli
Həbulla Kərimulla oğlu İbadullayev
İlkin Ehtiyat oğlu Hüseynov
Sərxoş Alqulu oğlu Nuriyev

74 saylı Masallı

Arif Səyyad oğlu Mehtiyev
Elburus Əsgər oğlu Əhmədov
Gülbəs Allahqulu qızı Niftullayeva
Xəqani Bəxtiyar oğlu Qənbərov
İntiqam Mali oğlu Nuriyev
Loğman İman oğlu Şahbazov
Rəfael Adil oğlu Ağayev
Vidadi Baxşəli oğlu Nəzərov
Zəkəriyyə Şükür oğlu Babayev

75 saylı Yardımlı - Masallı

Azad Yaşar oğlu Rzazadə
Cavidan Atabəg oğlu Bayrəmov
Əlövsət Həsən oğlu Həsənov
Əşrəf Qabil oğlu Qurbanlı
Hikmət İsrafil oğlu Səmədov
Qabil Vəkil oğlu Canaliyev
Rasif Ağahəsən oğlu Əliyev
Sücayət Mənsimalı oğlu Turabov
Təbiət İsaq oğlu Səlifov

76 saylı Lənkəran - Masallı

Asif İsmayıl oğlu Məmmədov
Cəmil Kamil oğlu Hüseynov
Fərahim Musa oğlu Məmmədov
Qafar Adıgözəl oğlu Həsənov
Məmmədhüseyn Mühəndis oğlu Cahangirli
Rabil Əli oğlu Cəfərzadə
Rauf Hüseyn oğlu Heydərov
Taleh Ağababa oğlu Əlizadə
Vüsal Həmdulla oğlu Ağayev
77 saylı Lənkəran şəhər

Habil Rüstəm oğlu Sadıqov
Hikmət Tofiq oğlu Talışınski
Kərim Allahverdi oğlu Heydərov
Könül Ağamməd qızı Nurəliyeva
Malik Məmməd oğlu Baxşiyev
Nail Əskər oğlu Suidimzadə
Samid İsmayıl oğlu Abbasov
Samir İdris oğlu Quliyev
Seyidrza Sail oğlu Əliyev

78 saylı Lənkəran kənd

Azad Məhəddin oğlu Əhmədov
Eldar Əhəd oğlu Məmmədov
Əlövsət Rufi oğlu Rufiyev
İdris Aslan oğlu Quliyev
Məzahir Xanağa oğlu Əliyev
Nigar Qulamirzə qızı Fərəcova
Sərraf Mirsəfər oğlu Talıbov
Sultanağa Hüseynağa oğlu Məmmədov
Yədulla Fətulla oğlu Yədullayev

79 saylı Astara

Akif Məmməd oğlu Hüseynov
Asif Ağabəy oğlu Fətəliyev
Ələddin Fəzləddin oğlu Qasımov
Gülhəsən Balahəsən oğlu Mirzəyev
Hikmət Heybət oğlu Əkbərov
Kəmalə Akif qızı Lətifova
Mehdi Sovqat oğlu Məmmədov
Mirzə Ağadədə oğlu Şükürov
Nəsimi Məmməd oğlu Rzayev

80 saylı Lerik - Astara

Həşim İmaş oğlu Nəsirov
Hicran Vaqif oğlu İbrahimov
Hüsaməddin Şahmar oğlu Abbasov
İdris Gülbaba oğlu Şıxəliyev
İlham Cabbar oğlu Zülfiyev
Rasim Əbdülhüseyn oğlu Cahangirov
Rövşən Əlihüseyn oğlu Cəfərov
Şakir Pişan oğlu Sadıxov
Yaqub Əyyub oğlu Xanmədov

81 saylı İmişli

Davud Əvəz oğlu Zülfüqarov
Eldəniz Həmzə oğlu Quliyev
İldırım Temişan oğlu Musayev
İlham Xudaş oğlu Abdulov
İsmət Şükür oğlu Seyfullayev
Ramil Təyyar oğlu Nəsirov
Şakir Yusif oğlu Məmmədov
Təranə Qasım qızı Qasımova
Yeganə Məmməd qızı Məmmədova

82 saylı İmişli - Saatlı

Avtandil Babaş oğlu Babayev
Barat Zöhrab oğlu Xəlilov
Emil Fərzəli oğlu Fərzəliyev
Eyvaz Həşim oğlu Həşimov
İsmayıl Qulu oğlu Məmmədov
Quləli Umudvar oğlu Mahmudov
Rauf Vilayət oğlu Əyyamzadə
Şaiq Famil oğlu Nəsirov
Ziya Rahim oğlu Hüseynov

83 saylı Beyləqan

Aydın Manur oğlu Hüseynov
Elbrus Qara oğlu Quliyev
Əbülfət Əyyub oğlu Əliyev
Əyyam Famil oğlu Əliyev
Fazil Qurban oğlu Bayramov
Gülnar Vaqif qızı Cəfərli
Məlahət Gülağa qızı Atakişiyeva
Telman Camal oğlu Cəmilov
Zakir Saday oğlu Vəlişov

85 saylı Füzuli - Ağcabədi

Allahverdi Kazım oğlu Heydarov
Azər Allahverdi oğlu Muradov
Ehtiram Xosrov oğlu İsmayılov
Ədalət Zeynal oğlu Süleymanov
Hikmət Füzuli oğlu Qasımov
İbrahim Əhməd oğlu Həsənov
Mansur Xosrov oğlu İsmayılov
Samirə Rəfail qızı Quliyeva
Zahir Arzuman oğlu Qurbanov

86 saylı Ağcabədi

Ehtibar Aydın oğlu Həsənov
Famil Zalış oğlu İsmayılov
Fərahim Qara oğlu Xudiyev
Həmzalı İsrəfil oğlu Məmmədov
İlham Çoban oğlu Qurbanov
Mübariz Əkbər oğlu İbrahimov
Nəzakət Əli qızı Məmmədova
Tural Nizami oğlu Abbasov
Vahid Famil oğlu Zeynalov

87 saylı Qobustan - Şamaxı - İsmayıllı

Anar Şıxbala oğlu Bayramov
Aytac Zöhrab qızı Qaniyeva
Eminağa Şamman oğlu Niftalıyev
Əlfalı Solti oğlu Əlhüseynov
Xəyyam İzayəddin oğlu Nəzərov
Kamran Əlzamin oğlu Baloğlanov
Orxan Fəxri oğlu Vəzirli
Ramin Eldəniz oğlu Məmmədov
Vüqar Murad oğlu Hüseynov

88 saylı Şamaxı

Eldəniz Məhəmməd oğlu Əzizov
Fərzəli Abduləhməd oğlu Seyidov
Hüseyin Abdulla oğlu Rəcəbov
İsa Musa oğlu Şərifov
Qahir Təyyar oğlu Fətaliyev
Mədət Yarməmməd oğlu Nurəliyev
Sabir Cəbrayıl oğlu Məmmədov
Şaiq Vaqif oğlu Nuriyev
Tahir Məmmədtağı oğlu Tağıyev

89 saylı İsmayıllı

Əlirəmzi Bağı oğlu Məhərrəmov
Hacıməmməd Mirzəməmməd oğlu Məmmədov
Xoşqədəm Durasan qızı Kərimova
İldırım Şahin oğlu Rasulov
İlkin Nadir oğlu Baxşiyev
Məhruzə Musa qızı Hüseynova
Rəşad İsa oğlu Gidayev
Səidə Çingiz qızı Cərullayeva
Yaqub Ələddin oğlu Hacıyev

90 saylı Ağsu

Alı Musa oğlu Niftaliyev
Azad Saabəli oğlu Dursunəliyev
Bəhruzə Faiq qızı Əfəndiyeva
Cəlal Əhməd oğlu Hacı
Mətləb Sadəhməd oğlu Nuriyev
Ramiz Mahmud oğlu Əhmədov
Seyidağa Gülüm oğlu Gülümov
Səadət Nazir qızı Kərimli
Tahir Ələşrəf oğlu Əzimov

91 saylı Göyçay

Eldəniz Heydər oğlu Həmidov
İslam Allahverdi oğlu Allahverdiyev
Müşfiq Eldar oğlu Həsənov
Namiq Vidadi oğlu Əhmədov
Rəşid Yusif oğlu Nəbiyev
Saleh Rəhim oğlu Abdullayev
Şamil Rafiq oğlu Şamilov
Taleh Qiymət oğlu Rüstəmov
Vüqar Məhəmməd oğlu Abdullayev

92 saylı Göyçay - Ağdaş

Bəxtiyar Əli oğlu Zeynalov
Füzuli Hümmət oğlu Qasımov
Kənan Kərim oğlu Kərimli
Nizam Abdul oğlu Məhərrəmov
Rəsul Həşim oğlu Nəbiyev
Sehran Qurbanəli oğlu Mahmudov
Səxavət Əlikram oğlu Qafarov
Şəlalə Şulux qızı Qasımova
Tamella Məmməd qızı Əfəndiyeva

93 saylı Ağdaş

Elgün İsgəndər oğlu Ələsgərov
Elməddin Namiq oğlu Nağıyev
Əsgərxan İsmayıl oğlu Həsənov
Kamran Cəfər oğlu Məhərrəmov
Kənan Seyfəddin oğlu Yusifli
Nəzrin Həsən qızı Hacıyeva
Şəhla Heybət qızı Rəsulova
Vüsal Ramiz oğlu Davudov
Zeynalabdin Mehman oğlu Cəfərli

94 saylı Ucar

Abdulrəzaq Ağaisa oğlu Abbasov
Aybəniz Hüseyn qızı Hüseynova
Bəhruz Feyruz oğlu Hüseynov
Ədalət Mürsəl oğlu Qəhrəmanov
Mədinə Əhməd qızı Əhmədova
Məlahət Ağakərim qızı Şəfiyeva
Mətanət Məmmədbağır qızı Qəribova
Nailə Məhəmməd qızı Həmidova
Sevinc Ağasəf qızı Novruzova

95 saylı Zərdab - Kürdəmir - Ucar

Abdulbağı Zilman oğlu Fazilli
Abduləziz Xəlil oğlu Xəlilov
Aqil Bəxtiyar oğlu Musayev
Ceyhun Allahverdi oğlu Səfərov
Daşqın Rafayıl oğlu Abdullayev
Esmira Müşfiq qızı Səmədova
İlkin Hafiz oğlu Haşımzadə
Mehdi İsmayıl oğlu İsmayılov
Şirxan Süleyman oğlu Süleymanov

96 saylı Goranboy

Afət Müzəffər qızı Həşimova
Anar Nazim oğlu Namazov
Arif Abbas oğlu Abbasov
Ariz Hafiz oğlu Muxtarov
Əbülfət Əli oğlu Rəhimov
Fəqani Nofiq oğlu Məhərrəmov
Məhəmməd Oqtay oğlu Aşırov
Nizaməddin Ağamalı oğlu Şirinov
Siyavuş Sevindik oğlu Həziquliyev
97 saylı Tərtər - Naftalan - Goranboy

Çiçək Köçəri qızı Ələsgərova
Faiq Məhərrəm oğlu Məhərrəmov
Həmid Musa oğlu Mehtiyev
Nizami Yaqub oğlu İsmayılov
Novruz Bahadur oğlu Mustafayev
Oqtay Vaqif oğlu Ələkbərli
Sevil İsa qızı Rəhimova
Tağı Həsən oğlu Həsənov
Tofiq Ədil oğlu Hüseynov

98 saylı Bərdə - Tərtər

Arif Yusif oğlu Babayev
Fazil Cümşüd oğlu Nəcəfov
Fazil Şoqu oğlu Abbasov
Hakim Baloğlan oğlu Ələkbərov
İbrahim Əflatun oğlu Əliyev
Namiq İnqilab oğlu Quliyev
Ramin Qənbər oğlu Ağayev
Sevinc Kamil qızı Əhmədova
Vüsal Həsən oğlu Fərəcov

99 saylı Bərdə

Abış Rasim oğlu Hacıyev
Dilsuz Teymur oğlu Nəcəfov
Əbülfət Sevindik oğlu Məmmədov
Əsgər Raqif oğlu Ramazanov
Pakizə Vəli qızı Qaçayeva
Reyhan Firudin qızı Qafarova
Şölə Tapdıq qızı Abdullayeva
Vüqar Yunis oğlu Şadlinski
Ziya Ədalət oğlu İbrahimov

100 saylı Göygöl - Daşkəsən - Kəlbəcər

Anar Elman oğlu Rzayev
Cabir Səhman oğlu İbrahimli
Eldar Məhəmməd oğlu Hüseynov
Fəxrəddin Şura oğlu Əlirzayev
Həbib Əkbər oğlu Abbasov
İftixar Xosrof oğlu Hüseynov
Qabil Həmid oğlu Əliyev
Mübariz Qənbər oğlu Qurbanov
Nadir Heydər oğlu Quliyev

101 saylı Samux - Şəmkir

Afərim Qasım qızı Verdiyeva
Bayram Məmmədəli oğlu Qasımov
Hüseyn Bəxtiyar oğlu Bayramov
Nuridə Ağası qızı Həsənova
Orxan Bəhrəm oğlu İslamzadə
Rəşad Ağa oğlu Qasımov
Səbuhi Şəmsəddin oğlu Ağayev
Şəhla Dəmir qızı Əsgərova
Yadigar Ayaz oğlu Bağırov

102 saylı Şəmkir şəhər

Aydın Mikayıl oğlu Budaqov
Babək Yaşar oğlu Abbasov
Fuad Sərvəz oğlu Bədəlov
Həsən Hüseyn oğlu İsmayılov
Malik İslam oğlu Məmmədov
Natik İsa oğlu Mansurov
Rəşad Ramiz oğlu Bayramov
Rəşad Yusif oğlu Həsənov
Tural Babək oğlu Muradov

103 saylı Şəmkir kənd

Elşən Zirəddin oğlu Əliyev
İlqar Nəbi oğlu Əliyev
Qurban Ağa oğlu Ağayev
Rafiq Cahangir oğlu Məmmədov
Rövşən İsa oğlu Vəliyev
Şahin Abbas oğlu Pənahov
Ülfət İsrafil oğlu Zeynalov
Ülviyyə Əli qızı Cəlilova
Vüqar Lətif oğlu Bayramov

104 saylı Gədəbəy

Afina Mübariz qızı Rzayeva
Azadə Bəhlul qızı Orucova
Xaliq Davud oğlu Xudaverdiyev
İlqar Namiq oğlu Rüstəmov
Könül Həsrət qızı Hüseynova
Məmməd Mədət oğlu Tağıyev
Mənsur Cəlal oğlu Əliyev
Möhübbət Bobuş oğlu Orucov
Nurəli Mərdəli oğlu Həsənov

105 saylı Tovuz - Gədəbəy

Cavanhüseyn Mustafa oğlu Mustafayev
Elman Əlfət oğlu Rüstəmov
Fəxrəddin Muxtar oğlu Məmmədov
İlqar Zirəddin oğlu Zeynalov
Qədir Akif oğlu Məmmədov
Mahir İsə oğlu Həsənov
Nəsimi Telman oğlu Ələsgərov
Püstə Bəhram qızı Pənahova
Rafiq Paşa oğlu Əliyev

106 saylı Tovuz

Azər Nurəddin oğlu Hacıyev
Emil Nazim oğlu Valehli
Əli Ələsgər oğlu İsmayılov
Xəlil Həmid oğlu Hüseynov
Qoşqar Vəzir oğlu Süleymanov
Sadıq Qara oğlu Rəhimov
Sona Rasim qızı Kərimova
Tahir Cəmil oğlu Ələkbərov
Tofiq Əhməd oğlu Qasımov

107 saylı Tovuz - Qazax - Ağstafa

Aynur Zakir qızı Axundova
Fəxrəddin Həmid oğlu Həsənov
Fərman Yusif oğlu Qurbanov
İlham Səməndər oğlu Musayev
Mehdixan Əli oğlu Həsənov
Mübariz Əlibala oğlu Novruzov
Nəriman Məhəmməd oğlu Eyvazov
Sevinc Əlixan qızı Məmmədova
Tahir Mayıl oğlu Muradov

109 saylı Qazax

Arif Otdel oğlu Mustafayev
Elxan Baba oğlu Osmanov
Elman Hacan oğlu Bəkirov
Hamlet Vəli oğlu İlyasov
Xəyyam Səbuhi oğlu Salehov
Qoca Dilənçi oğlu Qocayev
Laçın Oruc oğlu Qurbanov
Valeh Aydın oğlu İbrahimov
Vüqar Ramiz oğlu Əyyubov

110 saylı Balakən

Altay Şükür oğlu Məmmədov
Elnur Xəliyullah oğlu Abdullayev
Qoşqar Qəzənfər oğlu Məmmədov
Mahir Qasım oğlu Məmmədov
Orxan Nasruddin oğlu Əliyev
Rauf Qasım oğlu Axundov
Tərlan İsmayıl qızı Məmmədova
Vahid Ələkbər oğlu Əliyev
Zülfiyyə Məmməd qızı Rəsulova

112 saylı Zaqatala

Elman Məhəmməd oğlu Yusifov
Fikrət Nəbi oğlu Mustafayev
Harun Harun oğlu Əskərov
Məmmədxan Saleh oğlu Məmmədov
Mollamuhuma Əhmədoviç Tintinov
Murtuz İslam oğlu Əliyev
Oruc İbrahim oğlu Məmmədov
Vasif Kamal oğlu Əliyev
Zülfiyyə Mürsəəli qızı Qazilova

113 saylı Qax - Şəki

Abdukərim Rəsul oğlu Əliyev
Anar Ramiz oğlu Əliyev
Faiq Qurban oğlu Sofiyev
Firəngiz Rövşən qızı Həsənova
İlham Sadıq oğlu Sadıqov
İlqar Nəzir oğlu Əhmədov
Məhəmməd Allahyar oğlu Qadaşlı
Rüxsarə Əhməd qızı Nəzirova
Sevda Cuma qızı Həmzəyeva

114 saylı Şəki şəhər

Əhməd İlqar oğlu Əhmədov
Əli İsmət oğlu Məmmədov
Fariz Ələsgər oğlu Sadəddinli
İlkin Rəşid oğlu Səmədov
İlqar Məmməd oğlu Kərimov
Kamran Kamal oğlu Rəsulov
Məmmədnuru Ənvər oğlu Əzizov
Nazim Əli oğlu Mustafayev
Orxan Rasim oğlu Əzizov

115 saylı Şəki kənd

Könül Oktay qızı Əzizova
Leyla Muxtar qızı Qədirzadə
Malik Abdulqədir oğlu Səmədov
Niymət Şövkət oğlu Rəsulov
Rasim Qeysəddin oğlu Əzizov
Rəvan Faiq oğlu Abdurahmanlı
Sadiq Vaqif oğlu Səmədov
Səbuhi Baxış oğlu Həmzətov
Yaqub Əhməd oğlu Hacıyev

117 saylı Oğuz - Qəbələ - Şəki

Asif Məhəmmədiyə oğlu Məmmədov
Azər İlyas oğlu Afiyev
Ceyhun Nazəddin oğlu Cabbarlı
Elməddin Musa oğlu Həsənov
Elmir Məhərrəm oğlu Həmidov
Elşad Hakim oğlu Əliyev
Kərim Qeysəddin oğlu Əhmədov
Oktay Vəli oğlu İbrahimov
Rəsul İskəndər oğlu Cəfərov

3. Bu Qərar dərc edildiyi gündən qüvvəyə minir.
 
Sədr    Məzahir Pənahov
Katib     Arifə Muxtarova
Katib     Mikayıl Rəhimov

18.10.2023

Digər Xəbərlər

QƏZETİN ÇAP VERSİYASI

XƏBƏR LENTİ Bütün xəbərlər

DİQQƏT ÇƏKƏNLƏR

ÇOX OXUNANLAR

OXUCU MƏKTUBLARI

NƏŞRLƏRİMİZ

BAŞ REDAKTORDAN

Hamımızın Azərbaycan adlı bir Vətəni var! Qoynunda dünyaya göz açdığımız, minbir nemətindən dadıb isti qucağında boya-başa çatdığımız bu əvəzolunmaz diyar azərbaycanlı adını qürur və iftixarla daşıyan hər kəs üçün müqəddəs və ülvidir.
Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusu Vətən müharibəsində zəfər çalaraq erməni işğalçılarını kapitulyasiyaya məcbur etdi, düşməni qovaraq ərazi bütövlüyünə nail oldu.
Bununla da Azərbaycan yeni inkişaf dövrünə qədəm qoydu.
Bu dövrdə dünyada mürəkkəb və ziddiyyətli proseslər davam etməkdədir!
Hələ də dünyada ədalətsizliklər mövcuddur!
Hələ də dünyada ikili standartlar var!
Hələ də dünyada güclülər zəiflərin haqqını tapdalamaq istəyir!
Odur ki, biz daima güclü olmalıyıq.
Güclü olmağın əsas şərti isə bizim birliyimizdir!
Dünyanın harasında yaşamağımızdan, hansı sahədə çalışmağımızdan asılı olmayaraq, əlbir və əlaqəli fəaliyyət göstərməyi bacarmalıyıq.
Azərbaycan naminə, onun dünyada yeri, yüksək nüfuzu uğrunda daim birlikdə mübarizə aparmalıyıq.
Yalnız bu halda anamız Azərbaycanı qoruya, yüksəldə və hamımız üçün qürur mənbəyinə çevirə bilərik.
Ulu yurdumuzun adını daşıyan "Azərbaycan" qəzeti də bu amala xidmət edir.
Əziz azərbaycanlılar! Sizi Azərbaycan naminə, övladlarımızın firavan və xoşbəxt gələcəyi uğrunda əlbir və əlaqəli fəaliyyətə çağırıram!

TƏQVİM / ARXİV

Video