Böyük Britaniya polisi Kral Çarlzın saxlanılan qardaşı ilə bağlı açıqlama yayıb – YENİLƏNİB
Böyük Britaniyanın “Thames Valley Police” qurumu dövlət vəzifəsində mümkün sui-istifadə şübhəsi ilə saxlanılan Kral III Çarlzın qardaşı, keçmiş şahzadə Endryu Mauntbetten Vindzorla bağlı rəsmi bəyanat yayıb.
AZƏRTAC BBC-yə istinadla xəbər verir ki, polisin açıqlamasında bildirilir: “Bu gün Norfolk bölgəsindən olan, altmış yaşlarında bir kişi dövlət vəzifəsində sui-istifadə şübhəsi ilə saxlanılıb. Berkşir və Norfolkdakı ünvanlarda axtarışlar aparılır. Həmin şəxs hazırda polis nəzarətində saxlanılır”.
BBC mənbələrinin bildirdiyinə əsasən, hadisə “Epşteyn sənədləri” ilə bağlı aparılan araşdırmada mühüm inkişaf fonunda baş verib. İddialara görə, Endryu Böyük Britaniyanın ticarət nümayəndəsi olduğu dövrdə bəzi sənədlərin məhkum olunmuş maliyyəçi və pedofil Ceffri Epşteynə ötürülməsi ilə bağlı şübhələr araşdırılır. Endryu indiyədək bütün ittihamları qətiyyətlə rədd edib. İstintaq davam edir. Onun saxlanılması keçmiş şahzadənin 66 yaşı tamam olduğu günə təsadüf edib.