Ücretsiz php script indir film izle hd film izle shell indir md5 cracker dizi izle hacklink satışı PDO Kullanımı shell indir Warez

Alternative content

03:35 13 Noyabr 2018
ONLINE XƏBƏR LENTİ
FOTOXRONİKA
Bakı bu gün - FOTO REPORTAJ
BAŞ REDAKTORDAN

Hamımızın Azərbaycan adlı bir vətəni var! Qoynunda dünyaya göz açdığımız, minbir nemətindən dadıb isti qucağında boya-başa çatdığımız bu əvəzolunmaz diyar azərbaycanlı adını qürur və iftixarla daşıyan hər kəs üçün müqəddəs və ülvidir. Müstəqilliyin çətin yolları ilə kövrək addımlarını atan anamız Azərbaycan övlad məhəbbətinə və köməyinə daim ehtiyac duyur. Onun Qarabağ adlı yarasını sağaltmaq, bütövlüyünü bərpa etmək üçün hamımız əl-ələ verməliyik!
Ulu yurdumuzun adını daşıyan "Azərbaycan" qəzeti də bu amala xidmət edir.
Əziz azərbaycanlılar! Sizi Azərbaycan naminə, övladlarımızın firavan və xoşbəxt gələcəyi uğrunda əlbir və əlaqəli fəaliyyətə çağırıram!

Azərbaycan Qəzeti Rəsmi Dövlət Qəzeti, Baş redaktor Bəxtiyar SADIQOV AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ MİLLİ MƏCLİSİNƏ SEÇKİLƏR (BEŞİNCİ ÇAĞIRIŞ)
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ MİLLİ MƏCLİSİNƏ SEÇKİLƏR (BEŞİNCİ ÇAĞIRIŞ)
ANA SƏHİFƏ / MSK
04:11 19.11.2015

 

 
1 noyabr 2015-ci il 

Səsvermənin ÜMUMİ YEKUNLARINA DAİR Azərbaycan Respublİkası Mərkəzİ Seçkİ Komİssİyasının PROTOKOLU

    Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyası

 səsvermənin nəticəIəri haqqında dairə seçki komissiyalarının protokollarına əsasən respublika üzrə səsvermənin ümumi yekunlarını müəyyən etmişdir: 

 

1.

Seçici siyahılarına daxil edilmiş seçicilərin ümumi sayı

 

 

Beş milyon iki yüz on bir min yeddi yüz altmışbeş

 

5 211 765

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Səsvermədə iştirak edən seçicilərin sayı *

 

 

İki milyon səkkiz yüz doxsan dörd min beş yüz on beş

 

2 894 515

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Dairə seçki komissiyalarının sayı

 

 

Bir yüz iyirmi beş

 

125

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Dairə seçki komissiyaları tərəfindən təqdim edilmiş protokolların sayı

 

 

Bir yüz iyirmi beş

 

125

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Mərkəzi Seçki Komissiyası protokolunun tərtib edilməsi üçün əsas

götürülmüş dairə seçki komissiyaları protokollarının sayı

 

 

Bir yüz iyirmi dörd

 

124

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş seçki dairələrinin sayı 

 

 

Bir

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Səsvermənin baş tutmadığı seçki dairələrinin sayı 

 

 

Sıfır

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

Səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş seçki məntəqələrinin

sayı  **

 

 

Əlli səkkiz

 

58

 

 

 

 

 

 

 

 

  _____________

*    Seçicilərin fəallığı  [seçicilərin ümumi sayına (1) nisbətən faizlə] : 55.54%

**  Cədvəl əlavə edilir.

 

  

9.

Deputat seçilmiş namizədlər (sayı və seçki dairələri üzrə siyahısı)

 

Bir yüz iyirmi dörd

 

124

 

 

 

 

 

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

TALIBOV Vasif Yusif oğlu

2 saylı Şərur seçki dairəsi

HƏBİBBƏYLİ İsa Əkbər oğlu

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi

MÖHBALIYEV Səttar Suliddin oğlu

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

İBRAHİMOV Eldar Rza oğlu

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

NOVRUZOV Siyavuş Dünyamalı oğlu

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

HƏMZƏYEVA Ülviyyə Tapdıq qızı

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

HƏSƏNQULİYEV Qüdrət Müzəffər oğlu

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

QULİYEV Azay Əjdər oğlu

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

QAFAROV Kamaləddin Nəsrəddin oğlu

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

MUSAYEV Madər Əliəsgər oğlu

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

HÜSEYNOV Aydın Nəsir oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

ZABELİN Mixail Yuryeviç

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi

ƏLİYEV Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

ƏLİYEVA Mehriban Arif qızı

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

QULİYEV Ülvi Zahid oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

MUSTAFAYEVA Aytən İnqlab qızı

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

HƏSƏNOV Elşad Eldar oğlu

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

MUSABƏYOV Rasim Nəsrəddin oğlu

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

MƏMMƏDOV Hikmət Baba oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

ƏLİYEV Adil Abış oğlu

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İBRAHİMQIZI Məlahət İbrahim

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

MOLLAZADƏ Asim Nazim oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

SƏMƏDZADƏ Ziyad Əliabbas oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

ABDULLAYEV Rövnəq İbrahim oğlu

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

VƏLİYEVA Sədaqət Suleyman qızı

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

MUSTAFA Fazil Qəzənfər oğlu

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

CƏBRAYILOVA Dilarə Məmmədağa qızı

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

QULİYEV Eldar Allahyar oğlu

29 saylı Səbail seçki dairəsi

HACIYEV Şəmsəddin Hümmət oğlu

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

FƏTƏLİYEVA Sevinc Həbib qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

QULİYEV Fərəc İbrahim oğlu

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

ABIYEV Ağacan Qulam oğlu

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

MİRƏLƏMOV Hüseynbala Fazil oğlu

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

MURADOV Fuad Rauf oğlu

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

ƏLİZADƏ Araz Məmməd Mübariz oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

SEYİDOV Səməd İsmayıl oğlu

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

KƏRİMZADƏ Pərvin Orxan qızı

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

HƏMZƏYEV Naqif Ələşrəf oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

FƏTİYEV Xanlar Nuru oğlu

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

QULİYEV Musa İsa oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

XƏLİLOV Mirzəcan Mirzəmməd oğlu

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

MİRKİŞİLİ Tahir Famil oğlu

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

BABAYEV Muxtar Bahadur oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

SALAYEV Hacı Hacı Baba oğlu

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

ƏSƏDOV Oqtay Sabir oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

CƏBRAYILOV  Rafael Kamil oğlu

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

MİRZƏZADƏ Aydın Böyükkişi oğlu

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

MƏMMƏDOV İlham Kazım oğlu

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

HÜSEYNLİ  Əli Məhəmməd oğlu

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi

XANLAROVA Zeynəb Yəhya qızı

51 saylı Qusar seçki dairəsi

BADAMOV Azər Camal oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi

ƏHMƏDOV Vahid Qazməmməd oğlu

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

ABRAMOV Yevda Sasunoviç

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

SÜLEYMANOV Tahir Süleyman oğlu

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

SƏLİMOV Eldəniz  Adil oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

ƏLİYEV İlham Əli Səftər oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

MƏMMƏDOV Müslüm Mürsəl oğlu

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

HÜSEYNOV Rafael Baba oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi

HÜSEYNOV Əliağa İzzət oğlu

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

AĞAMALI Fəzail Rəhim oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

RƏHİMZADƏ Arif Qafar oğlu

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

AMAŞOV Əflatun Əhməd oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

QULİYEV Elçin Bəybala oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

XƏLİLOV Rüstəm Gülabba oğlu

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

ƏMİRASLANOV Əhliman Tapdıq oğlu

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

KAZIMLI Xanhüseyn Hüseynağa oğlu

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

HƏSƏNOV Malik Əvəz oğlu

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

KAZIMOV Mirkazım Məhəmməd oğlu

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

İBRAHİMLİ Fəzail Feyruz oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

ƏLİYEV Nəriman Əlibala oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

AXUNDOVA Elmira Hüseyn qızı

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

QASIMLI Musa Cəfər oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

QULİYEV Rüfət Atakişi oğlu

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

RƏCƏBLİ Hadi Musa oğlu

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

PAŞAZADƏ Cavanşir Hümmət oğlu

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

ƏSGƏROV Ziyafət Abbas oğlu

77 saylı Astara seçki dairəsi

MAHMUDOV Rəşad Məmmədqulu oğlu

78 saylı Lerik seçki dairəsi

MƏMMƏDOV İqbal Nəriman oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi

QASIMOV Əsabil Qarakişi oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

QƏNİZADƏ Çingiz Aşralı oğlu

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İSMAYILOV Şahin Əmir oğlu

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

RZAYEV Tahir Musa oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

ABBASOV Aqil Məhəmməd oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

MURADOVA Bahar Əvəz qızı

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

SÜLEYMANOV Elxan Sirac oğlu

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

ASLANOV Novruzəli Davud oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

KƏRİMLİ Tahir Zayıdağa oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

HACIYEV Sabir Kamal oğlu

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

NƏSİROV Elman Xudam oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi

HÜSEYNOV Vüsal Afqan oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

ƏLİYEVA Jalə Fazil qızı

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

BAXŞƏLİYEVA Gövhər Baxşəli qızı

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

ORUC Zahid Məhərrəm oğlu

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

ALIYEV Sahib Eyvaz oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

ASLANOV Mahir Məhəmmədəli oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

VƏLİYEV Ağalar İsrəfil oğlu

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

QAFAROVA Sahibə Əli qızı

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

ƏLİYEVA Sona Sakit qızı

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

BAYRAMOV Kamran Fərhad oğlu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

RZAYEV Rövşən Şükür oğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

ƏLƏSGƏROV Valeh Feyruz oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

HÜSEYNOVA Sevinc Əmirəhməd qızı

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

MƏMMƏDHƏSƏNOV Rafiq Musa oğlu

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

PAŞAYEVA Qənirə Ələsgər qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

AĞAYEVA Ülviyyə Cavanşir qızı

107 saylı Qazax seçki dairəsi

NƏBİZADƏ Kamran Telman oğlu

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

CƏFƏROV Nizami Qulu oğlu

109 saylı Balakən seçki dairəsi

MƏHƏMƏLİYEV Nəsib Məhəmməd oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

MUSAYEV Elşən Məmmədhənifə oğlu

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

ƏLİYEVA Kamilə Əli Ağa qızı

112 saylı Qax seçki dairəsi

KƏRİMLİ Azər Şəmşid oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

MAHMUDOV Yaqub Mikayıl oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

MƏSİMLİ Əli Əhməd oğlu

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

FEYZİYEV Cavanşir Əyyub oğlu

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

HEYDƏROV Fəttah Səməd oğlu

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

NAXÇIVANLI Aqiyə Həbib qızı

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

ƏLİYEV Bəxtiyar Həmzə oğlu

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

SADIQOV Bəxtiyar Yusif oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

ŞAHVERDİYEV Astan Nuşrəvan oğlu

121 saylı Laçın seçki dairəsi

ABBASZADƏ Mahir Tapdıq oğlu

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

QASIMOVA Flora Qasım qızı

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

QURBANOV Cavid Qənbər oğlu

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

MƏMMƏDOV Elman Camal oğlu

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İSMAYILOV İmamverdi İbiş oğlu

         

 

 

 

 

 

Mərkəzi Seçki Komissiyasının

sədri 

Pənahov Məzahir Məhəmməd oğlu

 

Mərkəzi Seçki Komissiyası

sədrinin müavini 

Məmmədov Natiq Seyfulla oğlu

 

Mərkəzi Seçki Komissiyasının

katibi 

Muxtarova Arifə Ağaverdi qızı

 

Mərkəzi Seçki Komissiyasının

katibi 

Rəhİmov Mikayıl Rəhman oğlu

 

 

Mərkəzi Seçki Komissiyasının

üzvləri:

ƏLİYEV Şaitdin Sərdar oğlu

 

 

 

 

Cavadov Fuad Musa oğlu

 

 

 

İbrahİmov Ramiz Hilal oğlu

 

 

Kazımova Validə Faiq qızı

 

 

 

Orucov Qabil Əhməd oğlu

 

 

 

Həsənov Tofiq Eldar oğlu

 

 

 

Məmmədov İlham Sabir oğlu

 

 

 

Nadİrov Nizami Hüseyn oğlu

 

 

                      M.Y.

Tağıyev Azər Cabir oğlu

 

 

 

Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı

 

 

 

ƏSGƏROV Bəxşeyiş Məmməd oğlu

 

 

 

QəhrAmanlı Almas Əlisultan qızı

 

 

 

 

QuLİYEV Etibar Cəfər oğlu

 

 

 

Protokol  2015–ci il noyabrın 18-də saat 17:25-də tərtib  edilmişdir.

 

 

 

 

Komissiyanın həlledici səs hüquqlu üzvünün xüsusi rəyi haqqında qeyd: ______________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

(soyadı, adı, atasının adı)

 

(imza)

 

 

 

 

2015-ci il noyabrın 1-də Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə keçirilmiş seçkilərdə səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş seçki məntəqələrinin

 

s i y a h ı s ı

 

№-si

Seçki dairəsinin sıra sayı və adı

Səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş məntəqələr

Məntəqələrin nömrəsi

Sayı

1

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

12

1

2

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

8, 29

2

3

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

5*, 10*, 11*, 18*, 21, 26*

6

4

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

16

1

5

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

13

1

6

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

9

1

7

79 saylı İmişli seçki dairəsi

38

1

8

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

12

1

9

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

32

1

10

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

45

1

11

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

1 - 40

40

12

121 saylı Laçın seçki dairəsi

32, 77

2

 

                                               Cəmi:

 

58


NƏŞRLƏRİMİZ

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HAVA PROQNOZU


VALYUTA


ARXİV


TƏQVİM