Alternative content

09:27 03 Iyun 2020
ONLINE XƏBƏR LENTİ
PAYIZ ETÜDLƏRİ - FOTO
BAŞ REDAKTORDAN

Hamımızın Azərbaycan adlı bir vətəni var! Qoynunda dünyaya göz açdığımız, minbir nemətindən dadıb isti qucağında boya-başa çatdığımız bu əvəzolunmaz diyar azərbaycanlı adını qürur və iftixarla daşıyan hər kəs üçün müqəddəs və ülvidir. Müstəqilliyin çətin yolları ilə kövrək addımlarını atan anamız Azərbaycan övlad məhəbbətinə və köməyinə daim ehtiyac duyur. Onun Qarabağ adlı yarasını sağaltmaq, bütövlüyünü bərpa etmək üçün hamımız əl-ələ verməliyik!
Ulu yurdumuzun adını daşıyan "Azərbaycan" qəzeti də bu amala xidmət edir.
Əziz azərbaycanlılar! Sizi Azərbaycan naminə, övladlarımızın firavan və xoşbəxt gələcəyi uğrunda əlbir və əlaqəli fəaliyyətə çağırıram!

istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts istanbul escorts

Azərbaycan Qəzeti Rəsmi Dövlət Qəzeti, Baş redaktor Bəxtiyar SADIQOV Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərlərinin seçilməsi haqqında
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərlərinin seçilməsi haqqında
ANA SƏHİFƏ / Milli Məclis
01:48 25.04.2020


Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Qərarı


Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi parlamentlərarası əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə qərara alır:

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin aşağıdakı deputatları Milli Məclisin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərləri seçilsinlər:

1. Azərbaycan-Albaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Etibar Qasım oğlu

2. Azərbaycan-Almaniya Federativ Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Həsənov Nurlan Urfan oğlu

3. Azərbaycan-Amerika Birləşmiş Ştatları parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

4. Azərbaycan-Argentina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

5. Azərbaycan-Avstraliya və Yeni Zelandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mollazadə Asim Nazim oğlu

6. Azərbaycan-Avstriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mirkişili Tahir Famil oğlu

7. Azərbaycan-Belarus parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

8. Azərbaycan-Belçika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

9. Azərbaycan-Bəhreyn parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

10. Azərbaycan-Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

11. Azərbaycan-Bolqarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Rauf Asif oğlu

12. Azərbaycan-Bosniya və Herseqovina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu

13. Azərbaycan-Böyük Britaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu

14. Azərbaycan-Braziliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu

15. Azərbaycan-Cənubi Afrika Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu

Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu

16. Azərbaycan-Cibuti parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

17. Azərbaycan-Çexiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

18. Azərbaycan-Çili parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Badamov Azər Camal oğlu

19. Azərbaycan-Çin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

20. Azərbaycan-Danimarka parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

21. Azərbaycan-Ekvador parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

22. Azərbaycan-Estoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əhmədova Jalə Fərhad qızı

23. Azərbaycan-Əfqanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu

Qasımlı Musa Cəfər oğlu

24. Azərbaycan-Finlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Nurullayev Razi Qulaməli oğlu

25. Azərbaycan-Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədov Soltan Teymur oğlu

26. Azərbaycan-Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Nağıyev Arzu Nəsib oğlu

27. Azərbaycan-Hindistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

28. Azərbaycan-Xorvatiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Nurullayeva Könül Oruc qızı

29. Azərbaycan-İndoneziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu

30. Azərbaycan-İordaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İsgəndərov Anar Camal oğlu

31. Azərbaycan-İraq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədov İlham Kazım oğlu

32. Azərbaycan-İran parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Talıbov Vasif Yusif oğlu

33. Azərbaycan-İrlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu

Qədirli Erkin Toğrul oğlu

34. Azərbaycan-İsrail parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Rafailov Anatoliy Xaimoviç

35. Azərbaycan-İspaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mikayılova Sevil Əlirazı qızı

36. Azərbaycan-İsveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

37. Azərbaycan-İsveçrə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Hüseynova Hicran Kamran qızı

38. Azərbaycan-İtaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Kərimli Azər Şəmşid oğlu

39. Azərbaycan-Kanada parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu

40. Azərbaycan-Kolumbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu

41. Azərbaycan-Koreya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Həsənov Malik Əvəz oğlu

42. Azərbaycan-Kuba parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Elşad Mirbəşir oğlu

43. Azərbaycan-Küveyt parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu

44. Azərbaycan-Qazaxıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Adil Abış oğlu

45. Azərbaycan-Qətər parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Rzayev Tahir Musa oğlu

46. Azərbaycan-Qırğızıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Musa İsa oğlu

47. Azərbaycan-Latviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

48. Azərbaycan-Litva parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

49. Azərbaycan-Liviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu

50. Azərbaycan-Lüksemburq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı

51. Azərbaycan-Macarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

52. Azərbaycan-Malayziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Bayramov Vüqar İbad oğlu

53. Azərbaycan-Malta parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu

54. Azərbaycan-Mavritaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Seyidzadə Şahin Kamil oğlu

55. Azərbaycan-Meksika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyeva Jalə Fazil qızı

56. Azərbaycan-Mərakeş parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

57. Azərbaycan-Misir parlamentlərarası əlaqələr işçi qrupu:

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

58. Azərbaycan-Moldova parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Hacıyev Sabir Kamal oğlu

59. Azərbaycan-Monteneqro parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

60. Azərbaycan-Niderland parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Eldar Allahyar oğlu

61. Azərbaycan-Norveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Yusifov İltizam Balayusif oğlu

62. Azərbaycan-Özbəkistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İbrahimov Eldar Rza oğlu

63. Azərbaycan-Pakistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı

64. Azərbaycan-Peru parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Alıyev Sahib Eyvaz oğlu

65. Azərbaycan-Polşa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu

66. Azərbaycan-Portuqaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Arpadarai Nigar Cavid qızı

67. Azərbaycan-Rumıniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Azay Əjdər oğlu

68. Azərbaycan-Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

69. Azərbaycan-Serbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

70. Azərbaycan-Səudiyyə Ərəbistanı parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Heydərov Fəttah Səməd oğlu

71. Azərbaycan-Slovakiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədov Anar İlyaz oğlu

72. Azərbaycan-Sloveniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

73. Azərbaycan-Şimali Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu

74. Azərbaycan-Tacikistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

75. Azərbaycan-Tailand parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

76. Azərbaycan-Türkiyə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

77. Azərbaycan-Türkmənistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu

78. Azərbaycan-Ukrayna parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Rüfət Atakişi oğlu

79. Azərbaycan-Uruqvay parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Zabelin Mixail Yuryeviç

80. Azərbaycan-Vyetnam parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məsimli Əli Əhməd oğlu

81. Azərbaycan-Yaponiya parlamentlərara

sı əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Ağazadə Əminə Həmid qızı

82. Azərbaycan-Yunanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu

Sahibə QAFAROVA,

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Sədri

Bakı şəhəri, 24 aprel 2020-ci il




NƏŞRLƏRİMİZ

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HAVA PROQNOZU



VALYUTA


InvestAZ
ARXİV


TƏQVİM