Alternative content

02:00 20 Yanvar 2019
ONLINE XƏBƏR LENTİ
00:58 20.01.2019 Fərizələr...
00:51 20.01.2019 Son vida
00:51 20.01.2019 Qanla yazılan tarix
00:50 20.01.2019 29 ilin acısı
00:49 20.01.2019 Xalqın mərd oğulları
00:49 20.01.2019 Xatirələrdə iz qoydu
00:49 20.01.2019 Övlad vətən sipəridir
00:23 20.01.2019 Şəhid tələbə
FOTOXRONİKA
20 Yanvar: FOTOKOMPOZİSİYA
BAŞ REDAKTORDAN

Hamımızın Azərbaycan adlı bir vətəni var! Qoynunda dünyaya göz açdığımız, minbir nemətindən dadıb isti qucağında boya-başa çatdığımız bu əvəzolunmaz diyar azərbaycanlı adını qürur və iftixarla daşıyan hər kəs üçün müqəddəs və ülvidir. Müstəqilliyin çətin yolları ilə kövrək addımlarını atan anamız Azərbaycan övlad məhəbbətinə və köməyinə daim ehtiyac duyur. Onun Qarabağ adlı yarasını sağaltmaq, bütövlüyünü bərpa etmək üçün hamımız əl-ələ verməliyik!
Ulu yurdumuzun adını daşıyan "Azərbaycan" qəzeti də bu amala xidmət edir.
Əziz azərbaycanlılar! Sizi Azərbaycan naminə, övladlarımızın firavan və xoşbəxt gələcəyi uğrunda əlbir və əlaqəli fəaliyyətə çağırıram!

Azərbaycan Qəzeti Rəsmi Dövlət Qəzeti, Baş redaktor Bəxtiyar SADIQOV Avropa Liqasında gecənin nəticələri
Avropa Liqasında gecənin nəticələri
ANA SƏHİFƏ / İDMAN
10:07 20.07.2018

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, cavab oyunları çərçivəsində 43 matç keçirilib.
Azərbaycan təmsilçiləri “Keşlə”, “Qəbələ” və “Neftçi”nin II təsnifat mərhələsinə keçə bilmədiyi oyun gününə Qazaxıstanda start verilib.
Qeyd edək ki, artıq bu mərhələnin 4 cütündə mübarizəyə daha əvvəl yekun vurulub.

 

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

 

19 iyul

 

“Tobol” (Qazaxıstan) - “Samtredia” (Gürcüstan) - 2:0

Qollar: Turisbek, 12, Darabayev, 83

İlk oyun – 1:0

 

“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Enqordani” (Andorra) - 7:1

Qollar: Eppel, 4, 11, 44, 75, Eseola, 42, İslamxan, 53, Voroqovski, 87 - Lafont, 72

İlk oyun - 3:0

 

“İrtış” (Qazaxıstan) - “Trakai” (Litva) - 0:1

Qol: Sizas, 19

İlk oyun - 0:0

 

“Qandzasar” (Ermənistan) - “Lex” (Polşa) - 2:1

Qollar: Musonda, 50, Harutyunuyan, 67 - Tralka, 90+5

İlk oyun - 0:2

 

“Laçi” (Albaniya) - “Anortosis” (Kipr) - 1:0

Qol: Uzuni, 88

İlk oyun - 1:2

 

“Dinamo” (Minsk, Belarus) - “Derri” (İrlandiya) - 1:2

Qollar: Saçivko, 28 - Roy, 7, Hale, 75

İlk oyun – 2:0

 

“Vitorul” (Rumıniya) - “Yunion” (Lüksemburq) - 0:0

İlk oyun - 2:0

 

“Molde” (Norveç) - “Qlenavon” (Şimali İrlandiya) - 5:1

Qollar: Hussain, 28, Hestad, 34, 59, 90, Sarr, 90+4 - Forren, 62 (avtoqol)

İlk oyun - 1:2

 

“Slaviya” (Bolqarıstan) - “İlves” (Finlandiya) - 2:1

Qollar: İvanov, 36, 56 - Nubissi, 55

İlk oyun - 1:0

 

“Qzira Yunayted” (Malta) - “Radniçki” (Serbiya) - 0:1

Qol: Pankov, 7

İlk oyun - 0:4

 

“Nomme Kalyu” (Estoniya) - “Styarnan” (İslandiya) - 1:0

Qol: Tamm, 88

İlk oyun - 0:3

 

“Slovan” (Slovakiya) - “Milsami” (Moldova) - 5:0

Qollar: Sporar, 15, 25, Moha, 33, 77, Kmilyaniç, 52

İlk oyun - 4:2

 

“Riqa” (Latviya) - MOİK (Bolqarıstan) - 1:0

Qollar: Çernomordis, 45

Penaltilər: 3:5

İlk oyun - 0:1

 

 

“Haken” (İsveç) - “Liepaya” (Latviya) - 1:2

Qollar: Mohammed, 42 - El Haci Sadi, 11, Karlsons, 86

İlk oyun - 3:0

 

“Keşlə” (Azərbaycan) - “Baltsan” (Malta) - 2:1

Qollar: Sezar, 11 (pen.), Slavik, 90+1 - Maydevaç, 90+6

İlk oyun - 1:4

 

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Ferensvaroş” (Macarıstan) - 1:0

Qol: Atar, 45+1

İlk oyun - 1:1

 

“Sarpsborq” (Isveç) - “Vestmannaeyar” (İslandiya) - 2:0

Qollar: Agger, 13, 82

İlk oyun - 4:0

 

“Şaxtyor” (Belarus) - “Konnak” (Uels) - 2:0

Qollar: Bakay, 24, Laptev, 82

İlk oyun - 3:1

 

“Vardar” (Makedoniya) - “Pünik” (Ermənistan) - 0:2

Qollar: Balde, 85, 89

İlk oyun - 0:1

 

“Zarya” (Baltsi, Moldova) - “Qurnik” (Polşa) - 1:1

Qollar: Gilyermo, 7 - Smuqa, 85

İlk oyun - 0:1

 

AİK (İsveç) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya) - 1:1 (əlavə vaxtda)

Qollar: Stefanelli, 94 - Karr, 19

İlk oyun - 1:0

 

“Priştina” (Kosovo) - “Fola” (Lüksemburq) - 0:0

Penalti seriyası: 4:5

İlk oyun - 0:0

 

“Jalgiris” (Litva) - “Klaksvik” (Farer adaları) - 1:1

Qollar: Antal, 6 - Moller İversen, 66

İlk oyun - 2:1

 

“Apollon” (Kipr) - “Stumbras” (Litva) - 2:0

Qollar: Yuste, 7, 62

İlk oyun - 0:1

 

“Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) - “Dunayska Ştreda” (Slovakiya) - 1:2

Qollar: Zivzivadze, 41 - Bayo, 86, 90+4

İlk oyun - 1:1

 

“Proqres” (Lüksemburq) - “Qəbələ” (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Monroz, 28

İlk oyun - 2:0

 

“Nordsyelland” (Danimarka) - “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) - 2:1

Qollar: Donyo, 58, Harni, 83 (avtoqol) - Qormli, 6

İlk oyun - 1:0

 

“Beytar” (İsrail) - “Çixura” (Gürcüstan) - 1:2

Qollar: Vered, 62 - Kakubava, 74, Qabedava, 83 (pen.)

İlk oyun - 0:0

 

“Kopenhagen” (Danimarka) - “KuPS” (Finlandiya) - 1:1

Qollar: Vavro, 81 - Karyalaynen, 75

İlk oyun - 1:0

 

“Luftetari” (Albaniya) - “Ventspils” (Latviya) - 3:3

Qollar: Şkurtay, 44, Ymeray, 55, Milosavlyev, 61 - Akinyemi, 45+4, 45+8, Alfa, 90+3

İlk oyun - 0:5

 

“Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - “Banants” (Ermənistan) - 3:0

Qollar: Mujakiç, 31, Ahmetoviç, 38, Resiç, 72

İlk oyun - 2:1

 

“Maribor” (Sloveniya) - “Partizani” (Albaniya) - 2:0

Qollar: Dervişeviç, 31, Tavares, 90+3

İlk oyun - 1:0

 

“Partizan” (Serbiya) - “Rudar” (Monteneqro) - 3:0

Qollar: Pantiç, 11, Ozeqoviç, 44, Qomes, 83

İlk oyun - 3:0

 

“Trençin” (Slovakiya) - “Buduçnost” (Monteneqro) - 1:1

Qollar: Mans, 70 - Peroviç, 90

İlk oyun - 2:0

 

“Titoqrad” (Monteneqro) - “B36 Torshavn” (Farer adaları) - 1:2

Qollar: Petroviç, 4 - Raduloviç, 51, Saak, 83

İlk oyun - 0:0

 

“Tre Fiori” (San-Marino) - “Rudar” (Sloveniya) - 0:3

Qollar: Bolha, 43, Şimunak, 47, Kamara, 71

İlk oyun - 0:7

 

“Dandalk” (İrlandiya) - “Levadiya” (Estoniya) - 2:1

Qollar: Hoban, 31, Dafi, 33 - Debelko, 42

İlk oyun - 1:0

 

“Runavik” (Farer adaları) - “Hibernian” (Şotlandiya) - 4:6

Qollar: Ambroz, 1 (avtoqol), Olsen, 6, 35, 57 - Makgin, 10, Stevenson, 16, Qrey, 45, Ambroz, 50, Mallan, 70, 77

İlk oyun - 1:6

 

“Osiyek” (Xorvatiya) - “Petrokub” (Moldova) - 2:1

Qollar: Mudraziya, 15, Barişiç, 61 - Ambroz, 22

İlk oyun - 1:1

 

“Kolreyn” (Şimali İrlandiya) - “Spartak” (Serbiya) - 0:2

Qollar: Savkoviç, 33, Sezarik, 90+2

İlk oyun - 1:1

 

“Uypeşt” (Macarıstan) - “Neftçi” (Azərbaycan) - 4:0

Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21, Zoster, 50, Obinna Nvobodo, 65

İlk oyun - 1:3

 

“Domjale” (Sloveniya) - "Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - 1:1

Qollar: Melnyak, 11 - Matiç, 73

İlk oyun - 2:2

 

“Hafnarfyordur” (İslandiya) - “Lahti” (Finlandiya) - 0:0

İlk oyun - 3:0


NƏŞRLƏRİMİZ

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HAVA PROQNOZU


VALYUTA


ARXİV


TƏQVİM