Alternative content

AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI MİLLİ MƏCLİSİNİN ORQANI

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərlərinin seçilməsi haqqında

05 Mart 2016
 

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin qərarı

 

Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi parlamentlərarası əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə qərara alır:
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin aşağıdakı deputatları Milli Məclisin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərləri seçilsinlər:

1. Azərbaycan-Albaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

2. Azərbaycan-Almaniya Federativ Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Rzayev Rövşən Şükür oğlu

3. Azərbaycan-Amerika Birləşmiş Ştatları parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

4. Azərbaycan-Argentina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu

5. Azərbaycan - Avstraliya və Yeni Zelandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

6. Azərbaycan-Avstriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

7. Azərbaycan-Belarus parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

8. Azərbaycan-Belçika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Süleymanov Elxan Sirac oğlu

9. Azərbaycan - Bəhreyn parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

10. Azərbaycan-Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

11. Azərbaycan-Bolqarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Rauf Asif oğlu

12. Azərbaycan-Bosniya və Herseqovina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu

13. Azərbaycan-Böyük Britaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu

14. Azərbaycan-Braziliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mollazadə Asim Nazim oğlu

15. Azərbaycan - Cənubi Afrika Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu

Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu

16. Azərbaycan-Çexiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu

17. Azərbaycan-Çili parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Badamov Azər Camal oğlu

18. Azərbaycan-Çin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

19. Azərbaycan-Danimarka parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

20. Azərbaycan-Ekvador parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

21. Azərbaycan-Estoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Salayev Hacı Hacı Baba oğlu

22. Azərbaycan - Əfqanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu

Qasımlı Musa Cəfər oğlu

23. Azərbaycan-Finlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev İlham Əli Səftər oğlu

24. Azərbaycan-Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyeva Mehriban Arif qızı

25. Azərbaycan-Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Amaşov Əflatun Əhməd oğlu

26. Azərbaycan - Hindistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı

27. Azərbaycan - Xorvatiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

28. Azərbaycan-İndoneziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu

29. Azərbaycan - İordaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

30. Azərbaycan - İraq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədov İlham Kazım oğlu

31. Azərbaycan - İran parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Talıbov Vasif Yusif oğlu

32. Azərbaycan - İrlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu

Cəbrayılov Rafael Kamil oğlu

33. Azərbaycan - İsrail parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Abramov Yevda Sasunoviç

34. Azərbaycan-İspaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu

35. Azərbaycan-İsveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyeva Jalə Fazil qızı

36. Azərbaycan-İsveçrə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Muradova Bahar Əvəz qızı

37. Azərbaycan -İtaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Kərimli Azər Şəmşid oğlu

38. Azərbaycan - Kanada parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Muradov Fuad Rauf oğlu

39. Azərbaycan - Kolumbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu

40. Azərbaycan - Koreya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Həsənov Malik Əvəz oğlu

41. Azərbaycan - Kuba parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Abıyev Ağacan Qulam oğlu

42. Azərbaycan - Küveyt parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

43. Azərbaycan - Qazaxıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əliyev Adil Abış oğlu

44. Azərbaycan - Qətər parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Rzayev Tahir Musa oğlu

45. Azərbaycan -Qırğızıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Musa İsa oğlu

46. Azərbaycan - Latviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

47. Azərbaycan - Litva parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Nəbizadə Kamran Telman oğlu

48. Azərbaycan - Liviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu

49. Azərbaycan-Lüksemburq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Axundova Elmira Hüseyn qızı

50. Azərbaycan-Macarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu

51. Azərbaycan-Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu

52. Azərbaycan-Malayziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu

53. Azərbaycan - Malta parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu

54. Azərbaycan-Mavritaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu

55. Azərbaycan - Meksika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Ülvi Zahid oğlu

56. Azərbaycan - Mərakeş parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

57. Azərbaycan - Misir parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı

58. Azərbaycan - Moldova parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Hacıyev Sabir Kamal oğlu

59. Azərbaycan - Monteneqro parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

60. Azərbaycan-Niderland parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Eldar Allahyar oğlu

61. Azərbaycan-Norveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

62. Azərbaycan - Özbəkistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İbrahimov Eldar Rza oğlu

63. Azərbaycan - Pakistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Oruc Zahid Məhərrəm oğlu

64. Azərbaycan - Peru parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Alıyev Sahib Eyvaz oğlu

65. Azərbaycan-Polşa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu

66. Azərbaycan-Portuqaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

67. Azərbaycan-Rumıniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Azay Əjdər oğlu

68. Azərbaycan-Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

69. Azərbaycan - Serbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

70. Azərbaycan-Səudiyyə Ərəbistanı parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Heydərov Fəttah Səməd oğlu

71. Azərbaycan - Slovakiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu

72. Azərbaycan-Sloveniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

73. Azərbaycan - Tacikistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

74. Azərbaycan - Tailand parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Hüseynov Əliağa İzzət oğlu

75. Azərbaycan - Türkmənistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu

76. Azərbaycan-Türkiyə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

77. Azərbaycan - Ukrayna parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Quliyev Rüfət Atakişi oğlu

78. Azərbaycan - Uruqvay parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Zabelin Mixail Yuryeviç

79. Azərbaycan - Vyetnam parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Məsimli Əli Əhməd oğlu

80. Azərbaycan - Yaponiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Babayev Muxtar Bahadur oğlu

81. Azərbaycan-Yunanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

Rəcəbli Hadi Musa oğlu

 

Oqtay ƏSƏDOV,
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Sədri

Bakı şəhəri, 4 mart 2016-cı il